FAQ

Najczęściej zadawane pytania i odpowiedzi w świecie Foxo365.
Podstawowe pytania
Bezpieczeństwo i rozwiązania
Sprzęt i oprogramowanie

PodstawoWe pytania

DaaS (Device-as-a-Service – Sprzęt Jako Usługa) to innowacyjne podejście do sprzętu i usług w systemie subskrypcyjnym. Płacąc jedną miesięczną opłatę, zależną od wybranego abonamentu, dostajesz sprzęt, oprogramowanie, usługi, rozliczając się za każde stanowisko z góry. Wybierając Foxo365 DaaS, zwiększasz swoją produktywność, bo otrzymujesz sprzęt gotowy do działania z preinstalowanym oprogramowaniem oraz usługami.

Tak Foxo365 DaaS zawiera sprzęt, jednakże nie tylko, oprócz tego w skład pakietu Foxo365 DaaS wchodzi oprogramowanie i cały wachlarz usług, zależnie od Pakietu. 

Foxo365 DaaS łączy w sobie sprzęt, oprogramowanie oraz usługi w jednym pakiecie, rozliczanym za każde stanowisko. W przeciwieństwie do leasingu, w Foxo365 DaaS urządzenie to tylko jeden ze składników całego pakietu. Dodatkowy atutem Foxo365 DaaS jest skalowalność i elastyczność – w każdej chwili możemy dodać lub usunąć stanowisko z naszej umowy. 

Najważniejszym atutem jest sam pakiet Foxo365 DaasS (patrz pytanie Co to jest DaaS). Ponadto z Foxo365 DaaS maksymalnie obniżamy koszt wejścia w inwestycję – korzystania z komputera, oprogramowania oraz usług. Przenosząc koszty z aktywów trwałych (CAPEX) do miesięcznych kosztów operacyjnych (OPEX), zwiększamy płynność finansową firmy.

Jeśli dopiero rozpoczynasz działalność, warto zainteresować się abonamentem Foxo365 Smart. Jeśli, z kolei, od sprzętu, oprogramowania i usług wymagasz więcej, chcesz jeszcze bardziej zwiększyć produktywność i bezpieczeństwo, proponujemy najczęściej wybierany abonament Foxo365 Flex. Natomiast jeśli potrzebujesz całego pakietu usług, a także wsparcia ekspertów technicznych firmy Delkom, to Foxo365 Flex Pro jest idealny dla Ciebie.

Tak, zaakceptowanie i podpisanie umowy jest warunkiem koniecznym, aby korzystać
z Foxo365 DAAS.

Tak, jeśli tylko przekroczysz minimalny okres 3 miesięcy. To właśnie jedna z głównych zalet Foxo365 DaaS – skalowalność i elastyczność – można dodać albo usunąć stanowisko, albo nawet zrezygnować z całej umowy.

Przejście na wyższy Abonament jest możliwe od kolejnego cyklu rozliczeniowego. Niestety, na tę chwilę nie ma możliwości zmiany abonamentu na niższy.

Zdecydowanie. Jedną z podstawowych zalet Foxo365 DaaS jest skalowalność
i elastyczność – w każdej chwili możemy dodać lub usunąć stanowisko z naszej umowy. 

Bezpieczeństwo i rozwiązania

Nikt nie ma dostępu do Twoich danych. Zarówno lokalnie na komputerze, jak i w chmurze. Na komputerze dane Twoje są bezpieczne dzięki szyfrowaniu dysku usługą kryptograficzną BitLocker (patrz pytanie Co to jest BitLocker). W chmurze, w usługach Microsoft 365, gwarantem bezpieczeństwa Twoich danych firma Microsoft.

To usługa służąca do kryptograficznej ochrony danych na dysku. BitLocker wykorzystuje algorytm AES (Advaced Encryption Standard) 128 bitowy, uznawany za bezpieczny przez wiele instytucji rządowych, w tym NIST. Dane na dyskach zaszyfrowanych BitLockerem są bezpieczne i nie do odczytania po podłączeniu dysku do innego urządzenia.

Dane przechowywane  lokalnie na dysku chronione są przez usługę kryptograficzną BitLocker (patrz pytanie Co to jest BitLocker). Natomiast w przypadku chmury i usług Microsoft 365 w centrach danych Microsoft rozlokowanych w zależności od usługi:

  OneDrive, SharePoint Online, Skype, Teams, OneNote, Azure Active Directory
– Irlandia, Holandia

Exchange Online – Austria, Finlandia, Francja, Irlandia, Holandia

Ze względu na zastosowanie usługi kryptograficznej BitLocker (patrz pytanie Co to jest BitLocker), nikt nie ma wglądu do danych na komputerze. Dane z komputera są kasowane i wielokrotnie nadpisywane przy wykorzystaniu metody Secure erase, sprawdzonego rozwiązania, które usuwa dane trwale i nadpisuje wszystkie bloki dysku SSD, w tym bloki nadmiarowe i serwisowe.


Sam komputer natomiast zostaje poddany procesowi refurbishingu.

Sprzęt i oprogramowania

Oczywiście, Foxo365 DaaS jest dla każdego, bez znaczenia czy dopiero zaczynasz swoją działalność, czy dysponujesz już komputerami w firmie. Bez względu na to, czy jesteś mikro, małą, średnią czy dużą firmą, a nawet instytucją, każdy może korzystać z zalet Foxo365 DaaS. Skontaktuj się z nami, a sprawdzimy wspólnie, czy możemy zaproponować rozwiązanie szyte na miarę. 

Zdecydowanie TAK. W ramach Foxo365 DaaS otrzymujesz sprzęt z preinstalowanymi aplikacjami i usługami w chmurze (w tym pakiet usług Microsoft 365 Business Standard lub Microsoft 365 Business Premium w zależności od Abonamentu), ale zawsze możesz zainstalować swoje własne aplikacje.

To jeden z najważniejszych atutów Foxo365 DaaS – nie musisz posiadać Działu IT – przygotowaniem, dostarczeniem oraz ochroną proaktywną (w zależności od Abonamentu) zajmiemy się MY. Jeśli natomiast posiadasz już dział IT, możesz odciążyć ich z bieżącej obsługi IT i oddelegować do zadań bliższych biznesowi.

Nikt nie ma dostępu do Twoich danych. Zarówno lokalnie na komputerze, jak i w chmurze. Na komputerze dane Twoje są bezpieczne dzięki szyfrowaniu dysku usługą kryptograficzną BitLocker (patrz pytanie Co to jest BitLocker). W chmurze, w usługach Microsoft 365, gwarantem bezpieczeństwa Twoich danych jest firma Microsoft.

W modelu usługowym, jakim jest Foxo365 DaaS, urządzenie jest użyczane na czas trwania umowy, a po 24 miesiącach jest wymieniane nowe. Po zakończeniu umowy należy zwrócić urządzenie.

Pakiet usług Microsoft 365 Business Standard zawiera poniższe aplikacje:
– Word, Excel, Outlook, Power Point, Publisher, Accessoraz usługi:
– OneDrive, Exchange Online, SharePoint Online, Teams.

Licencja jest przeznaczona dla 1 użytkownika. Jedna licencja obejmuje w pełni zainstalowane aplikacje pakietu Office na 5 telefonach, 5 tabletach i 5 komputerach PC lub Mac na użytkownika

Pakiet usług Microsoft 365 Business Premium zawiera:

  • Pakiet Microsoft 365 Business Standard (patrz pytanie Co zawiera pakiet usług Microsoft 365 Business Standard i jak można z niego korzystać)
  • Windows 10 Pro/Windows 11 Pro
  • Microsoft Enterprise Mobility + Security

Nie odpowiedzieliśmy na Twoje pytanie?

Skontaktuj się z nami.